Prší už aj na juhu. Ochladilo sa na 25°C

Prší už aj na juhu. Ochladilo sa na 25°C
Veronika Sádovská

Studený front prechádza stredom nášho územia.

Zatiaľ čo západ a severné okresy stredného Slovenska zažili v noci búrky a intenzívne zrážky, na zvyšnej časti územia bolo stále teplo. Najmä na juhu mali znova tropický deň, keď neklesla teplota pod 20°C.

Studený front sa už presúva cez stred Slovenska a preto vytúžené ochladenie pocítia aj južné okresy a východ.

Búrky sa ešte nevyskytli, no početné prehánky či dážď už zaznamenali najmä v Banskobystrickom kraji a Žilinskom kraji. Zatiaľ tu však spadlo len pár milimetrov zrážok. 

Oblačnosť zo studeného frontu sa presúva ďalej na severovýchod a postupne začína zasahovať aj územie obidvoch krajov východného Slovenska. Tam je momentálne najteplejšie, do 25°C.

Dnešné dažde a aj búrky môže sprevádzať silný nárazový vietor, intenzívne zrážky,  no krupobitie by sa nemalo vyskytnúť.

Predpovedná šlužba Estofex predpokladá aj tvorbu superciel nie však na našom území, skôr na juh od nás. Zrážková činnosť sa bude z Maďarska presúvať severovýchodne na naše územie.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd