V Česku sa rapídne ochladzuje. Teploty klesli už o 12 °C

Ľubomír Franko

Výrazný studený front, ktorý počas noci prinesie ochladenie na Slovensko, sa v týchto chvíľach nachádza už na hraniciach s Českom. U našich západných susedov sa ochladilo už o 12 °C.

Strednou Európou v tejto chvíli postupuje výrazný studený front. Ten prináša ochladenie ale aj početné snehové zrážky, ktoré sa vyskytli už v mnohých krajinách. Front je veľmi dobre pozorovateľný aj na satelitných snímkach.

Front je jasne viditeľný na satelitných snímkach, foto: bourky.cz
Front je jasne viditeľný na satelitných snímkach, foto: bourky.cz

Okrem sneženia čaká naše územie výrazné ochladenie. To momentálne pozorujeme v Česku, kde je už na väčšine územia teplota okolo 0 °C.

Teplejšie je len na krajnom juhovýchode a východe územia, kde teplota dosahuje aj cez +10 °C. 

Teplotná mapa Česka, zdroj: in-pocasi.cz
Teplotná mapa Česka o 21:00, zdroj: in-pocasi.cz

Ochladenie je výrazné a miestami sa ochladilo už o viac ako 12 °C. Napríklad v Plzni bolo dnes popoludní maximum na úrovni +12,8 °C, o 20-tej tam bolo už len +0,6 °C. 

Do rána sa ochladí aj na našom území. Z terajších +7 až +14 °C klesnú teploty na celom území do ôsmej hodiny ráno na -6 až +2 °C.

Ochladenie by malo pretrvať minimálne do piatku. V sobotu by mal doraziť teplý front a s ním aj výrazné oteplenie, kedy by sa teploty mali dostať opäť na úroveň dlhodobého normálu.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd