Počasie Bardejov - až 10 dní

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Polooblačno

Predpoveď počasia na 10 dní

Polooblačno

Dnes - Streda 28. 02.

15 °C / 5 °C
- Polooblačno
Zlatica
Polooblačno

Zajtra - Štvrtok 29. 02.

15 °C / 5 °C
- Polooblačno
Radomír
Oblačno

Piatok 01. 03.

15 °C / 7 °C
- Oblačno
Albín
Oblačno

Sobota 02. 03.

13 °C / 6 °C
- Oblačno
Anežka
Polooblačno

Nedeľa 03. 03.

14 °C / 3 °C
- Polooblačno
Bohumil
Polooblačno

Pondelok 04. 03.

15 °C / 4 °C
- Polooblačno
Kazimír
Oblačno

Utorok 05. 03.

14 °C / 6 °C
- Oblačno
Fridrich
Polooblačno

Streda 06. 03.

8 °C / 1 °C
- Polooblačno
Radoslav
Polooblačno

Štvrtok 07. 03.

6 °C / -1 °C
- Polooblačno
Tomáš

Zaujímavosti o lokalite

Bardejov je okresné mesto v Prešovskom kraji, ležiace v regióne Šariš na severovýchode Slovenska. Mesto sa nachádza v západnej časti Nízkych Beskýd a Ondavskej vrchoviny, pri pohorí Busov. Mestom Bardejov preteká rieka Topľa a Šibská voda. Pre mesto a jeho okolie sú typické dve klimatické oblasti a to teplá a mierne teplá oblasť. Priemerné teploty v lete dosahujú 18°C, najchladnejším mesiacom je januar s priemernou teplotou do -6°C. V meste žije približne 32 000 obyvateľov.

Stredoveke centrum Bardejova je od roku 2000 zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Dominantou mesta je gotická Bazilika svätého Egídia nachádzajúca sa na hlavnom námestí spolu s Mestskou radnicou a Meštianskymi domami.  V meste sídli Šarišské múzeum dokumentujúce historické, prírodné a spoločenské pomery regiónu Horného Šariša s viac ako 700 000 zbierkovými predmetmi. Najvyhľadávanejšími kúpeľmi Slovenska sú Bardejovské kúpeľe, ktorú sú neoddeliteľnou a neodmysliteľnou časťou Bardejova. Prírodné liečivé minerálne vody slúžia na komplexnú kúpeľnú liečbu, používajú sa na pitné kúry, inhalácie, minerálne kúpele a vyplachovanie dutiny ústnej.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram