Počasie Bardejov - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Jasno

Predpoveď počasia na piatok 01. 03. Bardejov

Oblačno
8 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
9 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
15 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
10 °C - Oblačno

Predpoveď počasia na sobota 02. 03. Bardejov

Oblačno
8 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
6 °C - Oblačno
Polooblačno
Popoludnie
14 °C - Polooblačno
Polooblačno
Večer
8 °C - Polooblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 03. 03. Bardejov

Jasno
7 °C Jasno
Polooblačno
Ráno
3 °C - Polooblačno
Skoro jasno
Popoludnie
14 °C - Skoro jasno
Skoro jasno
Večer
7 °C - Skoro jasno

Zaujímavosti o lokalite

Bardejov je okresné mesto v Prešovskom kraji, ležiace v regióne Šariš na severovýchode Slovenska. Mesto sa nachádza v západnej časti Nízkych Beskýd a Ondavskej vrchoviny, pri pohorí Busov. Mestom Bardejov preteká rieka Topľa a Šibská voda. Pre mesto a jeho okolie sú typické dve klimatické oblasti a to teplá a mierne teplá oblasť. Priemerné teploty v lete dosahujú 18°C, najchladnejším mesiacom je januar s priemernou teplotou do -6°C. V meste žije približne 32 000 obyvateľov.

Stredoveke centrum Bardejova je od roku 2000 zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Dominantou mesta je gotická Bazilika svätého Egídia nachádzajúca sa na hlavnom námestí spolu s Mestskou radnicou a Meštianskymi domami.  V meste sídli Šarišské múzeum dokumentujúce historické, prírodné a spoločenské pomery regiónu Horného Šariša s viac ako 700 000 zbierkovými predmetmi. Najvyhľadávanejšími kúpeľmi Slovenska sú Bardejovské kúpeľe, ktorú sú neoddeliteľnou a neodmysliteľnou časťou Bardejova. Prírodné liečivé minerálne vody slúžia na komplexnú kúpeľnú liečbu, používajú sa na pitné kúry, inhalácie, minerálne kúpele a vyplachovanie dutiny ústnej.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram