AKTUALITA: Po 15:00 očakávajte príchod silnejšich búrok

Peter Minárik

V najbližších minútach sa v oblasti západného Maďarska a Rakúska začnú formovať silnejšie búrky, ktoré by mali postupne postúpiť nad naše územie.

Naše územie sa dnes nachádza na čele studeného frontu a takto to bude niekoľko nasledujúcich dní. Západ už dnes zasiahlo niekoľko búrok a ďalšie ešte prídu. Búrky treba očakávať až do štvrtka.

Aktuálne sa však na západe treba pripraviť na príchod silnejších búrok. Tie budú výraznejšie ako doteraz dnešné búrky.

Na fronte totiž začína dochádzať k tvorbe nových búrok. Diať sa tak začína na západe Maďarska a na východe Rakúska. V nasledujúcich desiatkách minút sa sformuje súvislá búrková vlna, ktorá by okolo 15:00 mala začať ovplyvňovať počasie od juhu na západe nášho územia.

Tieto búrky budú sprevádzané silnejším vetrom s nárazmi cez 15 až 20 m/s. Okrem vetra počítajte aj s intenzívnejšími zrážkami a pravdepodobnosť je aj výskytu krúp.

TIP: Na blížiaci sa búrku Vás upozorníme. Stiahnite si TU našu appku pre Android a o úderoch bleskov vo Vašej oblasti budete informovaní.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd