Počasie trápi obyvateľov v Nemecku. Škody spôsobujú dažde, ale aj sneh

Dominik Cenkner

Silné dažde na juhu Bavorska spôsobujú veľké problémy. Zaplavených je množstvo oblastí. Hladiny viacero riek rýchlo stúpajú a situácia sa zrejme tak skoro nezlepší.

Veľké množstvo zrážok spôsobuje škody na juhu Nemecka, kde zaplavilo viacero miest. Najhoršia situácia je momentálne v okrese Bad Tölz-Wolfratshausen.

Povodne však hrozia aj v okresoch Weilheim-Schongau, Miesbach, Ebersberg, Rosenheim, Traunstein a Berchtesgadener Land. Nepriaznivé počasie tam bude úradovať ešte aj počas zajtrajšieho dňa.

Viaceré oblasti hlásia úhrny zrážok presahujúce hranicu 100 mm. Za 48 hodín v niektorých lokalitách spadlo takmer 200 mm zrážok. V okrese Rosenheim platí pred dažďom dokonca výstraha 4. stupňa až do večerných hodín.

Plné ruky práce majú hasiči. Len v už spomínanom Rosenheime zasahovali vyše 150 krát. V Eurasburgu v Hornom Bavorsku sa voda a blato z poľa zosunuli na rodinný dom. V Traunsteine ​​bolo zaplnených okolo 20 pivníc. Kvôli vode je úplne uzavretá aj časť diaľnice A8.

Na hraniciach s Rakúskom museli riešiť aj iný problém, a to sneh. Na vrchu Zugspitze napadalo až 30 cm nového snehu. Ten ochromil najmä dopravu v okolí. Fotografie z miesta si pozrite v priloženej fotogalérii.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
13 °C / -1 °C
Rudolf
Zajtra
Prehánky
12 °C / -1 °C
Valér
Piatok
Prehánky
11 °C / -3 °C
Jela
Sobota
Občasný dážď
10 °C / -4 °C
Marcel
Nedeľa
Občasný dážď
11 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
11 °C / -2 °C
Slavomír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd