Počasie Spišská Nová Ves - Víkend

Celé Slovensko
Obľúbené lokácie
Zatiaľ nemáte uložené žiadne obľúbené lokácie
Oblačno

Predpoveď počasia na piatok 19. 04. Spišská Nová Ves

Prehánky
10 °C Prehánky
Jasno
Ráno
4 °C - Jasno
Prehánky
Popoludnie
10 °C - Prehánky
Skoro jasno
Večer
4 °C - Skoro jasno

Predpoveď počasia na sobota 20. 04. Spišská Nová Ves

Prehánky
12 °C Prehánky
Oblačno
Ráno
5 °C - Oblačno
Prehánky
Popoludnie
13 °C - Prehánky
Oblačno
Večer
6 °C - Oblačno

Predpoveď počasia na nedeľa 21. 04. Spišská Nová Ves

Oblačno
7 °C Oblačno
Oblačno
Ráno
5 °C - Oblačno
Oblačno
Popoludnie
7 °C - Oblačno
Oblačno
Večer
5 °C - Oblačno

Zaujímavosti o lokalite

Spišská Nová Ves leží v Hornádskej kotline na rieke Hornád, zo severu je obklopená Levočskými vrchmi, z juho Spišsko-gemerským Rudohorím. Mesto sa označuje aj ako vstupná brána do Národného parku Slovenský raj a patrí do regiónu Spiš. Nachádza sa v miernom podnebnom pásme čo sa prejavuje v lete typickými horúcimi dňami a chladnými nocami a chladnými zimami s priemernou teplotou -4,5°C.

Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1268. V súčasnosti žije v meste približne 38 000 obyvateľov na ploche 66,67 kilometra štvorcového. Dominantou mesta je Rímskokatolícky farský kostol Nanebovzatia Panny Márie z 13. storočia s najvyššou kostolnou vežou na Slovensku a najdlhšie šošovkovité námestie v Európe. V budove Provinčného domu sa nachádza Múzeum Spiša, v Redute postavenej v roku 1902 Spišské divadlo. Mesto prekvitá aj športovými klubmi a aktivitami ako hokej, mužský aj ženský florbal, basketbal, plávanie, jazdectvo, tenis a v neposlednom rade aj futbal. V meste sa nachádza aj ZOO na ploche 8 hektárov a počtom zvierat približne 300 kusov. Atraktívnym miestom je Spišský Hrad a Spišská Kapitula.

Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram