Na východe sa ešte vyskytujú búrky. Dnes sa už všade ochladí

Na východe sa ešte vyskytujú búrky. Dnes sa už všade ochladí
Peter Minárik

Cez naše územie v týchto chvíľach postupuje studený front, ktorý prináša zrážky. Na východe územia sa však ešte objavujú aj búrky.

Východné Slovensko sa v týchto chvíľach nachádza na čele postupujúceho studeného frontu a práve na čele tohto frontu sa tu aktuálne tvoria búrky.

Aktuálne sa búrky vyskytujú v okolí Prešova a aj Stropkova.

Búrky sú však sprevádzané predovšetkým zosilnením vetra a neprinášajú výraznejšie nebezpečné javy. Búrky sa môžu do rána vyskytovať aj na ďalších miestach východného Slovenska.

Súčasne postupuje od západu zrážkové pole, ktoré prináša výraznejšie zrážky. Tie zo západného Slovenska počas dnešného dňa postúpia smerom na východ.

Na celé naše územie však už dnes za týmto studeným frontom prenikne chladnejší vzduch a ochladí sa aj na východe. Maximálne denné teploty nemusia prekročiť ani hranicu +25 °C.

V chladnejšom duchu počasia by sme sa mali nachádzať aj počas zajtrajšieho dňa.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd