FOTO: V Snine zatopilo 100 domov a voda poškodila mnohé cesty

Snina Veronika Salayová

Včerajšie búrky na východe Slovenska spôsobili mnohé škody na majetku. Voda sa valila ulicami okresného mesta Snina, kde zatopilo približne 100 rodinných domov. 

Búrky v nedeľu popoludní zasiahli najmä východ krajiny. Záplavy v Snine zapríčinili poškodenie cestných komunikácií na desiatich uliciach a voda zaplavila približne 100 rodinných domov, ako informuje TASR. 

Stále tu platí 3. stupeň povodňovej aktivity. Voda tu v nedeľu podvečer zaplavila aj štátnu cestu I/74, ktorá podľa TASR bola do večerných hodín neprejazdná.

V susednej obci Belá nad Cirochou bola situácia veľmi podobná ako v Snine. Zatopených tu bolo približne 20 rodinných domov a na miestnom cestnom moste zaznamenali narušenie chodníka. Platí tu 2. stupeň povodňovej aktivity.

Záplavy sa v nedeľu vyskytli aj v obci Stakčín, kde si vystačili s dobrovoľnými hasičmi, ktorí odstraňovali následky záplav. 

Búrky vyčíňali aj v obci Palota v okrese Medzilaborce, kde valiaca sa voda poškodila reguláciu vodného toku Vydranka.

Podľa slov starostu hrozí zatarasenie mostov, ktorých je podľa jeho slov v obci ponad Vydranku niekoľko. 

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Zajtra
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd