Cez víkend v Alpách od 2000 m n.m. napadne sneh

Alpy Peter Minárik

Studený front, ktorý postúpi aj cez Alpy prinesie výrazné zrážkové úhrny. V Alpách napadne sneh a to až niekoľko desiatok centimetrov.

Ak sa chcete počas nasledujúceho víkendu guľovať, tak máme pre Vás veľmi dobrý tip. Stačí si zbaliť zimné oblečenie a vydať sa do Álp, kde by malo napadnúť až niekoľko desiatok centimetrov snehu. Čim vyššie sa vydáte, tým viac snehu môžete očakávať.

Za studeným frontom, ktorý počas dnešného dňa ovplyvní počasie aj na našom území začne do našej oblasti vpadať chladnejší vzduch. Ten prinesie výrazné ochladenie a na horách až natoľko, že začne snežiť.

V Alpách sa očakáva sneženie už od výšky 2000 m n.m, kde môže napadnúť poprašok. Od 3000 m n.m. napadne 5 až 20 cm a smerom vyššie bude snehu pribúdať až na niekoľko desiatok centimetrov.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd