Zázrak: Trojročné dievčatko prežilo 65 hodín v troskách po zemetrasení v Izmire

03.11.2020 o 11:30 - Dominik Cenkner
  • Článok

Najmä juhozápadná časť Turecka sa ešte stále spamätáva z ničivého zemetrasenia. To sa stalo ešte v piatok 30. októbra a spôsobilo obrovské škody.

Zázrak: Trojročné dievčatko prežilo 65 hodín v troskách po zemetrasení v Izmire
Trojročné dievčatko sa podarilo zachrániť po takmer troch dňoch, Foto: AP

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo v hĺbke 10 km, len 18 km severovýchodne od oblasti Néon Karlovásion v Grécku. Oblasť navyše po otrasoch zasiahla aj vlna tsunami.

Údaje o sile zemetrasenia sa rôznia. Európske stredomorské seizmologické centrum a americká vedeckovýskumná vládna agentúra US Geological Survey uvádzajú, že zem sa triasla o sile až 7,0 magnitúdy. Observatórium v Istanbule uvádza číslo 6,9. Turecká agentúra pre zvládanie kríz 6,6.

Tak či onak išlo o mimoriadne silné zemetrasenie. Doposiaľ úrady hlásia najmenej 81 obetí. Doslova ako zázrak potom vyznievajú informácie o preživších, ktorí boli pod sutinami niekoľko hodín.

V sobotu sme vás informovali o matke s troma deťmi, ktorých sa podarilo zachrániť po 18 hodinách. Ešte väčšie šťastie malo len trojročné dievčatko. To vytiahli z trosiek po neuveriteľných 65 hodinách.

Dojatie neskrývali všetci, ktorí tento moment videli na vlastné oči. Niektorí z nich začali spontánne tlieskať. Žiaľ, množstvo ľudí toľko šťastia mať nebude. Šance, že takýchto správ bude pribúdať, sú každou hodinou nižšie, až priam nulové.

Najnovšie správy