Nezvyčajné sneženie v obľúbenom Chorvátsku. Sneh napadol aj pri Splite

21.01.2023 o 17:30 - Veronika Salayová

Na juhu Chorvátska dorazila zima a sneh tu videli napríklad obyvatelia Splitu prvýkrát v tejto zimnej sezóne. Teploty v južných častiach Chorvátska dokonca klesali k mínusovým hodnotám.

Nezvyčajné sneženie v obľúbenom Chorvátsku. Sneh napadol aj pri Splite
Foto: dalmacijadanas.hr

Počas piatku napadol na juhu obľúbeného Chorvátska prvý sneh. Snehové vločky prekvapili napríklad obyvateľov Splitu, kde snehové vločky spôsobili hotovú senzáciu.

Počas včerajšieho dňa nad mestom poletovali snehové vločky a v tenkej vrstve sa udržali aj na zemi či autách. V Splite išlo o veľké radosť a prekvapenie zároveň, keďže sneh tam obyvatelia príliš časti nevidia.  

Nasnežilo do 15 cm snehu

Kým v samotnom Splite nebolo snehu výdatné množstvo, iná situácia bola len o pár kilometrov ďalej od mesta. Neďaleko Splitu nasnežilo do 15 cm čerstvého snehu.

Mestá ako Podstrana, Nova Sela, Gorenje a Donje Sitno, Dugopolje boli úplne zasnežené. Teploty dokonca klesali k mínusovým hodnotám. Na klimatologickej stanici Sinj v Glavice namerali dnes ráno o 7.00 hod. teplotu -1 °C. 

Snežiť bude v Chorvátsku aj naďalej a ďalšia vlna sneženia by mala do tejto balkánskej krajiny doraziť už dnes vo večerných hodinách.

Snežiť bude najmä v centrálnej časti Chorvátska, kde sa budú tvoriť aj snehové záveje a je možné, že niektoré chorvátske dediny ostanú v nedeľu odrezané od sveta.