Prudké dažde na východe Austrálie si vyžiadali päť obetí na životoch

Článok
Ďalších viac ako 30 ľudí museli evakuovať hasiči.
Prudké dažde, ktoré sužujú východné pobrežie Austrálie, si vyžiadali päť obetí na životoch, informovala dnes agentúra Reuters.

Ďalších viac ako 30 ľudí museli evakuovať hasiči, keď autá, ktorými cestovali, strhol prúd vody. Za rovnakých okolností zahynulo aj spomínaných päť obetí: traja muži, jedna žena a osemročný chlapec. Polícia preto obyvateľstvo vyzvala nepokúšať sa autami prejsť cez zaplavené oblasti.

Od piatkového večera spadlo v tejto oblasti Austrálie viac ako 360 mm zrážok, informovala austrálska meteorologická služba. Južné oblasti štátu Queensland a sever štátu Nový Južný Wales zasiahol aj vietor s intenzitou víchrice. Predpoveď počasia je podobná aj na dnešný deň.

Extrémne nepriaznivé počasie sa podľa DPA vrátilo na východné pobrežie Austrálie v priebehu dvoch týždňov po druhý raz. Záplavová voda odrezala od okolitého sveta viacero miest a obcí, po zatopení štadiónu v Brisbane pozastavili do nedele medzinárodný turnaj v rugby medzi Austráliou a Novým Zélandom.

Minulý týždeň počas náhlych záplav vyvolaných podobným systémom tlakovej níže, ktorý dva dni sužoval oblasti severne od Sydney, sa utopili štyria ľudia.