Západ zasiahne najintenzívnejšie sneženie od roku 2013. Polícia vyzýva ľudí, aby necestovali

08.12.2021 o 19:35 - Veronika Salayová

Slovensko už o pár hodín zasiahne veľmi intenzívne sneženie, a to najmä západnú časť krajiny. Situácia na cestách bude od skorých ranných hodín zlá, na čo reaguje aj polícia. 

Západ zasiahne najintenzívnejšie sneženie od roku 2013. Polícia vyzýva ľudí, aby necestovali
Ilustračné. Foto: unsplash

Slovensko čaká zatiaľ najvýdatnejšia snehová nádielka v doterajšom priebehu zimy, ktorá prinesie množstvo nového a ťažkého snehu, a to najmä na západ krajiny.

Prvé zrážky sa na našom území očakávajú zajtra v skorých ranných hodinách. Na západe Slovenska sa už od rána očakáva výdatné sneženie.

Snežiť bude počas celého zajtrajšieho dňa, pričom v okolí hlavného mesta by mohlo zajtra napadnúť aj 20 cm snehu. 

Počas zajtrajšieho rána sa tak očakávajú výrazné problémy najmä v doprave, ktoré budú pravdepodobne pretrvávať aj počas dňa.

Zajtrajšie sneženie bude najintenzívnejšie od roku 2013 a nie je vylúčené, že bude vyhlásený kalamitný stav na cestách.

Polícia vyzýva, aby ľudia cestovali čo najmenej

Polícia Slovenskej republiky už zareagovala na túto nepriaznivú poveternostnú situáciu a vyzýva občanov, aby necestovali, ak to nie je nevyhnutné. 

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave vyzývajú vodičov k zvýšenej opatrnosti v cestnej premávke, v súvislosti s predpokladanou snehovou kalamitou na území celého Bratislavského kraja.

V tejto súvislosti apelujeme na vodičov, aby svoju jazdu prispôsobili aktuálnej situácii súvisiacej s predpokladaných hustým snežením, zvýšili svoju opatrnosť a v prípade kalamitnej situácie nevyužívali individuálnu dopravu,“ informuje polícia. 

Situáciu na cestách budeme od rána sledovať a budeme priebežne informovať.