Obrovský zosuv pôdy v Taliansku. Nezvestná je rodina s novorodencom

26.11.2022 o 12:10 - Veronika Sádovská

Silný dážď spôsobil záplavy a škody na Ischii najmä v meste Casamicciole. Nezvestných je minimálne 5 ľudí, z toho jedna rodinka s novorodencom.

Obrovský zosuv pôdy v Taliansku. Nezvestná je rodina s novorodencom
Foto: Tornado in Italia/facebook

Silná búrka zasiahla v noci ostrov Ischia a spôsobila záplavy a škody všade a najmä v Casamicciole, ktorú už zničila povodeň v novembri 2009. Zosuv pôdy zničil niekoľko zaparkovaných áut, ktoré doslova odtiahol do mora a poškodil domy. Hlásené boli aj zosuvy pôdy, záplavy a cesty sú doslova premenené na rieky.

Karabinieri potvrdili, že momentálne je 13 ľudí, ktorí nereagujú na výzvy a sú nezvestní. Medzi nezvestnými je rodina zložená z manžela, manželky a novorodenca a 25-ročný mladík, ktorí boli v dvoch domoch zavalených bahnom vo via Celario.

Takmer všetci obyvatelia zasiahnutej oblasti uviazli vo svojich domoch a bez sú bez elektrickej energie.

Zosuv pôdy z hornej časti via Celario dosiahol nábrežie na námestí Anna De Felice. Na mieste sú policajti, hasiči a civilná ochrana.

Starostovia miest Ischia Porto, Forio, Lacco Ameno a Procida nariadili zatvorenie všetkých škôl, vyzvali ľudí, aby nevychádzali z domovov a nebránili záchranným prácam.

Úrady uzavreli mestský prístav, pričom niekoľko lodí prúd zmietol do mora. Už teraz sa zdá, že škody po silnej nočnej búrke budú obrovské.

Takto to vyzerá

Na internete sa hneď objavili zábery z mohutného zosuvu pôdy. Voda s masou bahna sa doslova valila ulicami mesta a zmietla všetko, čo jej stálo v ceste. V niektorých autách boli aj ľudia, tých sa podarilo vyslobodiť.

Vo fotogalérii si môžete pozrieť aj to, ako to aktuálne po zosuve vyzerá.