Od zajtra zavládne slnečné počasie

Peter Minárik

Uplynulý týždeň bol na našom území búrlivý. Počasie bolo pod vplyvom výškovej oblasti nižšieho tlaku vzduchu, ktorá sa postarala o vlhký a teplý vzduch. Práve v tomto vzduchu sa darilo búrkam. Záver pracovného týždňa bol teplotne podpriemerný a pomerne sychravý. Počasie sa však už zmení.

Do našej oblasti sa od západu nasúva výbežok vyššieho tlaku vzduchu, ktorý počasie ovplyvní už počas víkendu. Očakáva sa prevažne jasné až polooblačné počasie. Teploty sa v sobotu dostanú na +22 až +28°C.

V nedeľu sa však už budeme nachádzať na zadnej strane tlakovej výše a do našej oblasti tak začne prúdiť teplý vzduch. Teploty už v nedeľu vystúpia nad hranicu +30°C a na juhozápade sa môžu dostať až k +33°C.

Priaznivci letného počasia sa môžu tešiť, pretože teplo zostane aj nasledujúce dni. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
14 °C / 1 °C
Stanislav
Zajtra
Polooblačno
14 °C / 1 °C
Irma
Sobota
Jasno
13 °C / -1 °C
Leopold
Nedeľa
Oblačno
13 °C / 0 °C
Agnesa
Pondelok
Dážď
8 °C / 0 °C
Klaudia
Utorok
Zamračené
9 °C / -1 °C
Eugen
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd