Návštevníkov festivalu zachraňovali po nečakanom ochladení

08.05.2019 o 10:58 - Peter Minárik
  • Článok

Najmenej 30 ľudí museli ošetriť z podchladenia po tom, ako na festivale techno hudby, ktorý sa konal pod holým nebom vo Francúzsku, návštevníkov prekvapilo nečakané husté sneženie. 

Návštevníkov festivalu zachraňovali po nečakanom ochladení

Pracovníci Červeného kríža návštevníkom poskytli izotermické fólie, informovala v utorok tlačová agentúra AFP.

 Úradmi nepovolený festival Teknival 2019 sa konal počas uplynulého víkendu v stredofrancúzskom regióne Creuse, ktorý v sobotu v noci zasiahla vlna chladného vzduchu a teplota poklesla na mínus tri stupne Celzia.

 Tri desiatky osôb ošetrili na mieste a dvoch ľudí museli hospitalizovať. Organizátori rozostavili na blatistom vrchole hory, ktorá je majetkom armády, vykurovaný stan. Červený kríž rozdal 500 izotermických fólií.

 Teknival je festival elektronickej hudby, ktorý sa koná každoročne na utajenom mieste zverejnenom až na poslednú chvíľu. Francúzske úrady sa pokúsili zabrániť aktuálnemu ročníku a polícia zadržala niekoľko nákladných vozidiel prepravujúcich zosilňovacie zvukové systémy.

Do nedeľňajšieho poludnia lokalitu opustila väčšina návštevníkov; z pôvodných 10.000 ľudí zostalo iba 2500. Armáda podala na organizátorov žalobu sa nepovolené využívane jej pozemku na usporiadanie festivalu.

 Vlani sa uskutočnil 25. ročník Teknivalu na vojenskej základni na severe Francúzska. Miestne ochranárske skupiny obvinili organizátorov z vyrušovania neďalekej prírodnej zóny a vtáctva.

(TASR)

Najnovšie správy