Slnečné počasie prerušia sobotňajšie búrky

Článok
Počasie na našom území ovplyvňuje rozsiahla oblasť vysokého tlaku vzduchu. Jej vplyv však bude prerušený a počasie sa pokazí.

Počasie na našom území po prechode utorňajšieho studeného frontu, ktorý na naše územie priniesol početné búrky prevzala pod svoj patronát oblasť vysokého tlaku vzduchu. Jej stred sa momentálne nachádza nad oblasťou východnej Európy. 

Nachádzame sa tak na jej zadnej strane, vďaka čomu do našej oblasti dnes opäť prúdi teplý vzduch od juhu. Jeho prílev však nezintenzívnie, nakoľko už v sobotu počasie ovplyvní postupujúci studený front.

V sobotu príchod búrok

Piatok by na našom území mal byť ešte prevažne slnečný s maximálnymi dennými teplotami, ktoré sa budú šplhať od +22 do +26°C, avšak na juhozápade bude výrazne teplejšie a to až do +28°C. 

Už v sobotu ráno sa nad naše územie bude nasúvať oblačnosť, ktorá bude súvisieť s blížiacim sa studeným frontom. Na západ nášho územia sa oblačnosť nasunie veľmi skoro, čo zabráni výraznejšej instabilite v priebehu dňa. Na strednom a predovšetkým na východnom Slovensku však bude instabilita výrazne vyššia a front bude nositeľom aj dobrej dynamiky. Očakávajte preto búrky, no nie veľmi intenzívne.

 

Počas soboty by sa na strednom a východnom Slovensku mali vyskytovať búrky, ktoré by však mali byť sprevádzané najmä výraznejšími zrážkami.

 

Od nedele vyjasnenie

Od nedele sa však nad naše územie bude nasúvať od západu ďalšia tlaková výš. Sobota tak bude oblačná, no nedeľa by už mala byť opäť slnečná.

Pre milovníkov teplého počasia máme dobré správy. Táto tlaková výš by sa mala postarať o ďalšiu vlnu teplého počasia. Teploty by už v utorok mali vystúpiť nad hranicu +30°C.

Viac o vývoji na nasledujúce dni nájdete TU.

img