Studený front v stredu prinesie sneženie a dážď. Pozrite si, kde môže padať sneh

08.12.2020 o 21:44 - Ľubomír Franko
  • Článok

V stredu postúpi nad územie Slovenska od juhu studený front, ktorý prinesie plošnejšie zrážky. Na viacerých miestach bude aj snežiť. O aké lokality ide sa dočítate v článku.

Studený front v stredu prinesie sneženie a dážď. Pozrite si, kde môže padať sneh

V oblasti strednej Európy sa počas stredy črtá zaujímavá situácia. Po prednej strane tlakovej níže so stredom nad severným Talianskom postúpi nad naše územie od juhu studený front.

Studený front by mal nad naše územie doraziť vo večerných hodinách. Modely jeho príchod momentálne odhadujú po 18-tej hodine.

Front sa prejaví najskôr na západe Slovenska, kde by malo isť prvotne o dažďové zrážky. Postupne sa bude front presúvať ďalej na sever a v noci na štvrtok sa zrážky vyskytnú už aj na juhu a východe Slovenska. Počas noci sa môžu vyskytnúť už aj zrážky snehové, pričom snežiť môže aj v nížinách.

Malá snehová pokrývka by sa mala vytvoriť najmä na horách, no napríklad aj v Malých Karpatoch
Malá snehová pokrývka by sa mala vytvoriť najmä na horách, no napríklad aj v Malých Karpatoch

Vo štvrtok dopoludnia sa budú zrážky vyskytovať na celom území Slovenska, budú ale už len slabé a občasné. Takisto by ale malo ísť o zrážky snehové, v nízkych polohách už prevažne o zmiešané či dažďové. Viaceré lokality sa ale môžu prebudiť do zasneženého rána.

V stredu večer a počas noci na štvrtok sa tak sneženia môžu dočkať aj nížiny, no sneh sa bude pri kladných teplotách topiť. Malá, nesúvislá snehová pokrývka sa ale môže vytvoriť vo vyššie položených oblastiach ako Kysuce, Orava, Liptov, Spiš či Horehronie. Zrážky budú teda plošnejšie, no nebudú výdatné.

Počas druhej polovice týždňa a cez víkend by sa nad naše územie mal obnoviť prílev veľmi teplého vzduchu od juhu a teploty tak pôjdu opäť nahor.

Najnovšie správy