Víkend prinesie veľa oblačnosti a zrážok

Článok
Po pomerne príjemnom a slnečnom závere týždňa sa v priebehu dnešného dňa postupne zamračí a rozprší. V podobnom duchu počasia zavládne aj víkend.
Štvrtok priniesol predovšetkým do oblasti západnej polovice Slovenska krásny, pomerne slnečný deň. Teploty sa pri jasnej oblohe šplhali pomerne vysoko. Najvyššie sa teplota dostala v Bratislave. Na Kolibe namerali až +13,0°C. +13°C bolo aj v Hurbanove. O niečo menej +12,8°C mala Nitra. Takéto vysoké teploty nám však počas víkendu nehrozia a pokazí sa aj počasie.

V priebehu piatka sa totiž nad naše územie začne nasúvať oblačnosť, ktorá bude súvisieť s nasúvajúcim sa frontálnym systémom. Ten v priebehu popoludnia prinesie postupne aj zrážky.
V noci na sobotu sa už postupne rozprší na celom našom území. Od 1100 metrov bude snežiť.

Počas soboty bude na našom území naďalej prevažne oblačná až zamračená obloha s prehánkami alebo s občasným dažďom. Zrážky sa v priebehu dňa budú vyskytovať najmä na východe. Maximálne denné teploty sa počas soboty vyšplhajú do +10°C.

Na podobné hodnoty vystúpia teploty aj v nedeľu a v priebehu dňa sa od západu začne rozširovať výbežok vyššieho tlaku, vďaka ktorému sa oblačnosť začne zmenšovať.

Začiatok posledného zimného týždňa prinesie prevažne polooblačnú oblohu s minimom zrážok a s teplotami do +10°C. Zimné počasie nám rozhodne nehrozí a už sa môžete pripravovať na blížiacu sa jar.
img