Zrážky zotrvajú, ale oteplí sa

Článok
Po výdatných zrážkach, ktoré zasiahli celé naše územie sa počasie mierne zlepší. Stále však bude dosť oblačnosti aj zrážok.
Zvlnený studený front, ktorý v priebehu nedele a pondelka postupoval cez našu oblasť priniesol na mnohé miesta výdatnejšie zrážky. Najvýraznejšie zrážky sme zaznamenali na severe stredného Slovenska, kde úhrny prekračovali 60 mm za 24 hodín. Absolútne najviac zrážok zaznamenali zrážkomerné stanice v oblasti Malej Fatry, kde sa úhrny šplhali až k 80 mm. V nasledujúcich dňoch vykukne spoza mrakov aj slnko, ale zrážky naše územie neopustia.

V priebehu utorka bude na našom území prevládať prevažne polooblačná až oblačná obloha. Najmenej oblačnosti bude na západe Slovenska. Naopak na severnom a východnom Slovensku bude prevažne zamračené a naďalej sa budú vyskytovať zrážky. V priebehu utorka sa denné teploty vyšplhajú na +19 až +25°C.

V priebehu stredy sa na našom území príjemne oteplí na +20 až +28°C a prevládať bude prevažne polooblačné počasie. Počas popoludnia však na severe a severozápadne pribudne mrakov a vyskytnúť sa môžu prehánky alebo búrky.

Počas noci na štvrtok prejde cez naše územie frontálne rozhranie, ktoré prinesie zrážky a tie počas štvrtka zotrvajú ešte nad oblasťou východného Slovenska.
Teploty s blížiacim sa víkendom porastú k hranici +30°C a oblačnosť sa bude zmenšovať.