Zrážok bude ubúdať. Slnečné počasie v polovici týždňa

Článok
Uplynulé dni spadlo v niektorých lokalitách toľko zrážok, čo je priemer minimálne za pol roka. Počasie sa však nasledujúce dni konečne umúdri.
Upršané a sychravé počasie v uplynulých dňoch dvíha hladiny vodných tokov. Rozvodnili sa najmä menšie potoky, ktoré stihli narobiť škody. Aktuálne sa po výdatných zrážkach dvíhajú hladiny predovšetkým na prítokoch rieky Hron. Situácia sa však začne upokojovať v noci na pondelok, kedy zrážky začnú ustávať.

Už v priebehu pondelka nás čakajú menej výdatné zrážky. Prevládať bude síce prevažne oblačná obloha, ale zrážky by sa mali vyskytovať už len v podobe prehánok alebo občasného dažďa a to predovšetkým na severe územia. Denné teploty by sa mali vyšplhať na +18 až +24°C.

Ešte v utorok a v stredu budeme pod vplyvom vypĺňajúcej sa tlakovej níže, ktorá prinesie polooblačné až oblačné počasie s miestnymi prehánkami. Miestami však už môže byť v stredu prechodne aj polojasno. Teploty sa stále budú udržiavať počas dňa do +25°C a nočné teploty okolo +10°C.

Prekrásne počasie sa črtá na štvrtok a piatok. Z Ruska by až nad našu oblasť mala zasahovať tlaková výš, ktorá prinesie jasné až polooblačné počasie. Zrážky sa vyskytnú len výnimočne. Konečne sa tak dočkáme príjemnejších dní.