Požiar na Makarskej riviére ohrozil hotel

- Podgora
Novinka

Približne dvesto hasičov bojovalo s obrovským požiarom, ktorý v nedeľu skoro ráno okolo 02.30 h zachvátil obec Podgora v oblasti Dalmácia na jadranskom pobreží Chorvátska.

Informoval o tom v nedeľu chorvátsky portál croatiaweek.com. Podgora aj okolité obce sú mimoriadne obľúbenými destináciami dovolenkárov vrátane Slovákov.

Oheň sa rozhorel na zalesnenom území medzi prímorskými letoviskami Tučepi a Podgorou, ktoré sa nachádzajú v južnej časti známej Makarskej riviéry v Dalmácii.

Mesto Podgora ani domyv okolí neboli zasiahnuté s výnimkou jediného hotela. Jeho evakuácia sa podľa informácií ministerstva skončila.

Dovolenkujúcich turistov zo Slovenska podľa informácií Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky požiar neohrozil.

Plamene si vynútili uzatvorenie ciest a hostí z neďalekého hotela Sirena v Podgore museli evakuovať. Napísal to portál 24.sata.hr.

Zatvoril úseky Jadranskej magistrály, hlavná cesta D512 medzi mestami Makarska a Vrgorac, ale aj ďalšie cesty vedúce k horskému masívu Biokovo a k jeho najvyššiemu vrchu Sveti Jure. Tento masív je vyhlásený za Prírodný park Biokovo.

Tri lietadlá od výrobcu Canadair a približne dvesto hasičov už od rána bojovalo s vyčíňajúcimi plameňmi a snažilo sa ich dostať pod kontrolu. V Podgore nastal v dôsledku mimoriadnej situácie výpadok elektriny.

Prácu hasičov sťažoval silný vietor a navyše, požiar sa šíri smerom k zalesnenému územiu v blízkosti Prírodného parku Biokovo.

img
Požiar v Chorvátsku našťastie výraznejšie neohrozil ľudí, zdroj: TASR