Veľmi silné zemetrasenie zasiahlo dnes o 19:18 nášho času Irak. Zemetrasenie dosiahlo magnitúdu 7,2 a očakáva sa, že spôsobilo veľké škody. Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo 32 kilometrov juho-juhozápadne od mesta Halajbah, na hraniciach Iraku a Iránu. Zemetrasenie si vyžiadalo zatiaľ 6 obetí a to v provincii Ghasr-e Shirin.
Veľmi silné zemetrasenie pocítilo takmer pol milióna ľudí, silné zemetrasenie 2,5 milióna a stredne silné zemetrasenie až takmer 15 miliónov obyvateľov. V oblasti okolo epicentra sú budovy slabé a ich základom je najmä hlina. Očakávajú sa desiatky obetí a zranených, takisto sa očakávajú a veľké škody. Do oblasti už boli vyslané záchranné zložky červeného kríža.
Zemetrasenia s magnitúdou 4,5 a viac sú bežne zaznamenávané na viacerých seizmografoch po celom svete a tak bolo tomu aj dnes. Zemetrasenie v Iraku zaznamenali aj seizmografy na Slovensku a to približne o 18:23 nášho času.