Včerajšie búrky priniesol na naše územie studený front, ktorý priniesol búrky predovšetkým do oblasti Podunajskej nížiny. Dnes ovplyvní najmä východ.
Východ nášho územia je naďalej pod vplyvom studeného frontu. Ten sa včera postaral o poriadne búrky v oblasti Podunajskej nížiny. V priebehu dnešného dňa tento studený front prinesie opäť búrky, no tie sa sústredia predovšetkým na východ nášho územia.
Prvé búrky aktuálne vznikli v oblasti Gemera a postupujú smerom k juhovýchodu nad Východoslovenskú nížinu.
V priebehu dňa by sa búrky mohli tvoriť aj v ďalších oblastiach východného Slovenska, predovšetkým v južnej polovici územia. Dnešné búrky prinesú najmä výraznejšie zrážky, no vyskytnúť sa v jednotlivých jadrách búrok môžu aj krúpy.