Búrka, ktorá sa prehnala Liptovom, spôsobila problémy na cestách

11.07.2020 o 17:07 - Dominik Cenkner
  • Článok

Počasie u nás dnes ovplyvňuje studený front, ktorý so sebou prináša búrky, ktoré môžu byť miestami aj intenzívne. Búrky, ktoré sa prehnali popoludní Liptovom spôsobili problémy na cestách.

Búrka, ktorá sa prehnala Liptovom, spôsobila problémy na cestách
Zaplavené ulice v Ružomberku, Foto: Michal Paška/Liptovský dopravný servis

Včera sme si ešte na celom Slovensku užívali krásne a teplé počasie s teplotami na mnohých miestach nad +30 °C a dnes sa na niektorých miestach ochladilo aj o desať stupňov.

Môže za to studený front, ktorý počas dnešného dňa prechádza našim územím. Prináša so sebou dážď či búrky, ktoré môžu byť miestami aj intenzívne. Popoludní sa búrky prehnali aj Liptovom. Sprevádzané boli výdatnejšími zrážkami, ktoré spôsobili problémy na cestách.

Vodiči hlásili zaplavené ulice v Ružomberku, v jeho blízkom okolí, ale blato a voda z polí sa valí aj po ceste v Liptovskom Mikuláši, konkrétne v mestskej časti Andice.

Z údajov zo zrážkomerných staníc vyplýva, že v spomínaných oblastiach spadlo približne 20 mm zrážok, avšak podľa radarových informácií to mohlo byť aj viac.

Búrky sa v týchto chvíľach presúvajú ďalej severovýchodným smerom. Sprevádzané môžu byť intenzívnymi zrážkami či krupobitím, takže si pred nimi dávajte pozor.

Najnovšie správy