Búrky hrozia v utorok najmä na západe. Budú aj intenzívne

10.08.2020 o 22:44 - Ľubomír Franko
  • Článok

V utorok sa na území Slovenska opäť očakávajú intenzívne búrky. Priniesť by mali prívalové zrážky, ojedinele aj krupobitie či silnejší nárazový vietor. Očakávame ich predovšetkým na západe Slovenska.

Búrky hrozia v utorok najmä na západe. Budú aj intenzívne

V utorok bude počasie na Slovensku naďalej ovplyvňovať brázda nízkeho tlaku vo vyšších vrstvách ovzdušia. Tá prinesie na viaceré miesta prehánky alebo búrky.

V druhý deň v týždni očakávame na východe jasné až polojasné počasie, s teplotami od +24 do +29 °C. Zrážky sa tu neočakávajú, prípadne budú len krátke a slabé.

Iná situácia ale čaká stredné a západné Slovensko. Už okolo poludnia sa budú v týchto oblastiach tvoriť prehánky a búrky. Narozdiel od pondelka, kedy sa najviac búrok očakávalo na strednom Slovensku, v utorok zasiahnu búrky najmä západ.

Očakávané búrky počas utorka, 10. augusta
Očakávané búrky počas utorka, 10. augusta

Búrky budú vznikať už predpoludním a sprevádzané budú spočiatku najmä prívalovými zrážkami. Počas dňa by mali naberať na intenzite a silnejšie bunky môžu byť sprevádzané aj silnejším nárazovým vetrom či krupobitím.

Maximálne denné teploty by mali pred búrkami dosahovať v južnej polovici stredného Slovenska a na západe Slovenska od +25 do +30 °C. Pri búrkach sa ochladí.

Najnovšie správy