Búrky dorazia na Slovensko v noci na utorok. Budú aj intenzívne

02.08.2020 o 18:45 - Ľubomír Franko
  • Článok

Studený front momentálne prináša do oblasti Česka a alpskej oblasti početné búrky. Nad naše územie sa dostane počas pondelku a v noci na utorok prinesie búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne.

Búrky dorazia na Slovensko v noci na utorok. Budú aj intenzívne
Satelitná snímka o 18:30, software: MSG Proc by Ján Kaňák, data: Eumetsat

Západne od nášho územie je počasie búrlivé. Už od dopoludňajších hodín sa v oblasti Česka, Rakúska a juhovýchodného Nemecka vyskytujú početné búrky. 

Tie sú lokálne aj intenzívne, no zatiaľ neprinášajú veľmi nebezpečné javy. Počas večera by mali naberať na intenzite a vyskytnú sa aj v ďalších oblastiach, napríklad na severe Talianska a v ďalších krajinách obklopujúcich severný Jadran.

Naše územie by front priamo zatiaľ ohroziť nemal. Výnimočne môže počas noci zapršať na krajnom západe, na zvyšku územia zatiaľ zrážky nehrozia.

Synoptická situácia v pondelok, zdroj: CHMI
Synoptická situácia v pondelok, zdroj: CHMI

V pondelok budeme najmä na západe pozorovať oblačné počasie a zrážky sa môžu objaviť aj tam. Viac zrážok ale očakávame počas noci na utorok, kedy by sa mali na západe a strede vyskytnúť aj silnejšie búrky.

Búrky by mali byť sprevádzané najmä prívalovými zrážkami, no vylúčený nie je ani silnejší nárazový vietor.

V utorok počas dňa by sa malo postupne rozpršať aj na východe, opäť pôjde prevažne o prehánky a búrky. Na západe sa medzitým vyčasí. 

Studený front tak naplno ovplyvní počasie na Slovensku až počas pondelku popoludnia a v noci na utorok. 

Najnovšie správy