Búrky sa blížia. Budú intenzívne a potrápia mnohé oblasti Slovenska

11.07.2020 o 11:01 - Peter Minárik
  • Článok

K nášmu územiu sa blíži studený front, ktorý sa v týchto chvíľach nachádza nad Českou republikou, Poľskom a Rakúskom, kde prináša dážď. Už o chvíľu sa však na ňom začnú tvoriť aj búrky.

Búrky sa blížia. Budú intenzívne a potrápia mnohé oblasti Slovenska

Dnes nás čaká ďalšia vlna nebezpečného počasia. V priebehu dnešného dňa nás bude ovplyvňovať studený front, ktorý sa postará na viacerých miestach nášho územia a výraznú búrkovú činnosť.

Studený front začne priamo počasie na našom území ovplyvňovať už krátko popoludní. V oblasti stredného a západného Slovenska sa budú iniciovať búrky, ktoré môžu byť lokálne aj výraznejšie.

Najmenej búrok by sa malo vyskytovať v krajných západných a severozápadných okresoch, kde sa ešte nestihne vzduch dostatočne labilizovať. Tu sa očakáva predovšetkým len dážď.

Na zvyšku územia to však bude iné, keďže ešte pred studeným frontom bude vrcholiť prílev teplého vzduchu, vďaka ktorému sa môžu teploty na juhu a východe nášho územia ešte dostať až nad +30 °C.

Popoludní sa však aj tu budú objavovať búrky. Dnešné podmienky na studenom fronte prajú tvorbe nebezpečných búrok, ktoré by mohli mať aj supercelárny charakter. 

Vyskytovať sa tak okrem prívalových zrážok môžu aj silnejšie nárazy vetra, či väčšie krúpy a to predovšetkým počas búrok na juhu a východe nášho územia.

S búrkovou činnosťou počítajte až do neskorších večerných hodín. Počas noci budú zrážky postupne od západu ustávať.

Najnovšie správy