Búrky v pondelok zasiahli mnohé oblasti. Dnes sa búrky zopakujú

Článok
Vo vlhkom a teplom vzduchu dochádza v popoludňajších hodinách k tvorbe búrok. Tie sa na našom území budú tvoriť aj dnes.
V centrálnej časti Európy sa nachádza oblasť nižšieho tlaku v rámci ktorej prúdi do našej oblasti teplý a vlhký vzduch. Vplyvom dopoludňajšieho slnečného počasia sa vzduch prehrieva a labilizuje. Ten je potom veľmi náchylný na rozvoj konvekcie, ktorá prináša na mnohé miesta búrky. Tie sa opäť vyskytnú v našej oblasti aj dnes.

Búrky prinášali v priebehu pondelka pomerne intenzívne zrážky. Na severozápadnom a strednom Slovensku spadlo v priemere do 20 mm. Na severe stredného Slovenska až okolo 30 mm a ojedinele až okolo 40 mm. Búrky lokálne sprevádzalo aj krupobitie, ale výraznejšie prejavy búrok sa nevyskytli.

Podobná situácia bude prevládať aj v priebehu dnešného dňa. Na oblohe bude spočiatku prevažne polooblačno a teplota počas dňa bude stúpať až k +27°C. Okolo poludnia však začnú vznikať búrky, ktoré opäť môžu byť sprevádzané prívalovými zrážkami a krúpami.
Budeme radi ak sa o situácii vo Vašej lokalite podelíte s našími čitateľmi. Fotografie nám môžete zasielať cez formulár na webe www.iMeteo.sk alebo prostredníctvom mobilných aplikácii
img