Čaká nás oteplenie. V nedeľu sa však vrátia snehové vločky

Článok
Vo štvrtok podvečer sa začalo otepľovať. Do našej oblasti prenikol teplejší vzduch od juhu. V priebehu nedele nás opäť čakajú snehové vločky.
Štvrtkové počasie na západe úplne pripomínalo apríl. V priebehu dopoludnia sa tu od juhozápadu nasúvali jednotlivé zrážkové polia, ktoré prinášali sneženie. Sneh pokryl cesty a spôsoboval výrazné problémy, najmä v kopcovitých častiach Bratislavy a v okolí Malých Karpát, kde sa skrížilo niekoľko kamiónov. V priebehu večera sa však prúdenie začalo meniť na teplejšie južné a do vyšších vrstiev začal prenikať teplejší vzduch. Vďaka tomu sa tak snehové zrážky menili na kvapalné a najmä v dolinách sa oteplilo. Na Považí sa prejavil fénový efekt a teplota tak pomerne rýchlo stúpla v Žiline z -1°C na +4°C.

Teplejšie prúdenie do našej oblasti bude pretrvávať aj nasledujúce dni. Piatok bude prevažne oblačný a najmä na západe sa ešte môžu vyskytovať prehánky. Sobota by však už na celom území mala byť prevažne bez zrážok a na oblohe môže vykuknúť aj slnko. Denné teploty sa po tieto dni budú šplhať až k +4°C.

K zmene dôjde opäť v nedeľu, kedy počasie na našom území ovplyvní frontálne rozhranie. To prinesie zamračené počasie na celé územie a najmä v západnej polovici územia bude snežiť. Predpovedať koľko napadne je pomerne zložité, nakoľko teplota by sa mala pohybovať slabo nad bodom mrazu. Čerstvo napadnutý sneh sa tak bude pomaly topiť.
Snehové zrážky očakávame na západe ešte v priebehu pondelka.
img