Dnes bude sychravo. V noci dorazia výdatnejšie zrážky

03.11.2019 o 10:10 - Ľubomír Franko

Dnes k nám zosilnie príliv teplého a vlhkého vzduchu od juhozápadu. Bude silno veterno a miestami bude aj pršať. V noci dorazia zrážky výdatnejšie. 

Dnes bude sychravo. V noci dorazia výdatnejšie zrážky

Počas dnešného dňa k nám zosilnie príliv teplého a vlhkého vzduchu od juhozápadu. Vonku bude silno veterno, pričom na horách bude vietor v nárazoch dosahovať až silu víchrice.

Menej oblačnosti bude v závetrí hôr, najmä v Žilinskom kraji a na Šariši, no takisto aj na západe Slovenska. Na viacerých miestach bude aj pršať. Spočiatku skôr mrholenie, no postupne aj dážď sa vyskytnú najmä v Banskobystrickom kraji a na východe Slovenska.

Očakávané zrážky počas dnešného dňa
Očakávané zrážky počas dnešného dňa

Zrážky by do večera výdatné byť nemali, no počas noci na zajtra dorazí ďalšia vlna, tentoraz už výdatnejších zrážok. 

Naprší aj cez 20 mm zrážok

Počas dnešného dňa zrážky nebudú výdatné. Mrholenie či slabý dážď sa budú vyskytovať najmä v Banskobystrickom kraji a na východe Slovenska. 

Po prednej strane tlakovej níže, ktorá sa prehĺbi nad Pobaltím a Poľskom, postúpi počas noci do našej oblasti studený front. Ten prinesie výdatnejšie zrážky, ktoré by sa mali objavovať už okolo polnoci.

Pršať bude aj počas dňa, zrážky by mali začať ustávať od západu v popoludňajších hodinách.

Očakávané zrážky za nedeľu a pondelok
Očakávané zrážky za nedeľu a pondelok

Celkovo očakávame od 10 do 30 mm zrážok, v náveterných oblastiach hôr to môže byť 30 až 50 mm. Najmenej zrážok sa očakáva na severovýchode územia, kde by celkovo malo spadnúť do 15 mm.