Dnes dorazí na Slovensko sneženie. Večer sa situácia zhorší. Koľko snehu napadne?

30.11.2021 o 08:22 - Peter Minárik

K nášmu územiu sa blíži ďalšia vlna nepriaznivého počasia, ktorá začne počasie ovplyvňovať v priebehu dnešného poludnia. Situácia sa však zhorší až vo večerných hodinách, kedy môže začať počasie spôsobovať problémy.

Dnes dorazí na Slovensko sneženie. Večer sa situácia zhorší. Koľko snehu napadne?

V priebehu dnešného dňa nás čaká ďalšia vlna nepriaznivého počasia. Postará sa o to teplý front, ktorý už v týchto chvíľach začína ovplyvňovať počasie v Česku, v Poľsku, či v Rakúsku. Na naše územie dorazí na poludnie.

Postupne sa na Slovensku rozsneží, no v niektorých oblastiach aj rozprší. Zhoršenie situácie sa očakáva vo večerných hodinách, kedy sa k sneženiu pridá aj silný vietor.

Sneženie príde na poludnie

Počasie na našom území ovplyvní teplý front a s ním spojené zrážkové pole. Už v týchto chvíľach začína oblačnosť od severozápadu pribúdať, no zrážky dorazia až v priebehu poludnia.

Počas popoludňajších hodín sa postupne na viacerých miestach západného a stredného Slovenska rozsneží, pričom na severozápade sa očakáva aj výdatnejšie sneženie, pri ktorom môžu padať veľké vločky.

Nie všade však v priebehu dnešného dňa bude snežiť. Teplý front k nám totiž začne od západu vťahovať teplejší vzduch, v dôsledku čoho sa na západnom Slovensku môžu objavovať aj zrážky kvapalné.

Napadne nad 10 cm. Problémy prídu večer

Ako sme už spomínali, tak najvýdatnejšie by malo snežiť v oblasti severozápadného Slovenska. Tu sa očakáva, že do zajtrajšieho rána napadne aj viac ako 10 cm nového snehu.

Situáciu so snežením začne v popoludňajších a večerných hodinách komplikovať silný vietor, ktorý sa postupne rozfúka na mnohých miestach nášho územia.

Kombinácia sneženia a silného vetra bude na našom území vytvárať snehové jazyky a záveje. Najmä počas večera treba počítať so zhoršením dopravnej situácie. Koľko snehu napadne si môžete pozrieť na mapke nižšie.