Dnes opäť počítajte s intenzívnymi búrkami. Kde ich čakať ?

02.07.2019 o 07:11 - P.M.
Článok

Na našom území končí obdobie horúceho počasia. K moci sa dostáva studený front, ktorý včera priniesol búrky na severozápad a dnes zasiahne predovšetkým východ juh.

Dnes opäť počítajte s intenzívnymi búrkami. Kde ich čakať ?

Strednú Európu budú počas dnešného dňa opäť sužovať silné búrky, ktoré môžu byť aj veľmi intenzívne. 

Počas včerajšieho dňa sa vo veľmi teplom, prehriatom a instabilnom vzduchu začali prvé búrky formovať nad centrálnym Českom, kde búrky prinášali intenzívne prívalové zrážky a predovšetkým krúpy, ktoré dosahovali priemer až cez 5 cm.

Dnes sa iniciácia búrok očakáva na našom území. Východ územia sa stále nachádza pred frontom, zatiaľ čo na severozápad a západ Slovenska v noci studený front vtiahol chladnejší vzduch. Tu sa vzduchová hmota stabilizovala a dnes sa na severozápade a západe očakávajú búrky len výnimočne.

Naopak juh a východ sa nachádza aj naďalej v teplom a instabilnom vzduchu v ktorom sa budú tvoriť početné búrky. V južných okresoch Banskobystrického a Košického kraja sa dnes môžu vyskytnúť aj intenzívnejšie búrky.

V týchto oblastiach totiž budú panovať vhodné podmienky aj pre vývoj superciel.

dnešná predpoveď búrok
dnešná predpoveď búrok

Búrky sa začnú vytvárať už okolo poludnia a najintenzívnejšie budú popoludní. Búrky môžu produkovať až niekoľkocentimetrové krúpy.

Najnovšie správy