Dušičkové počasie bude stabilné a bez zrážok

Článok
V počasí to na našom území začína byť už nuda. Stále sme pod vplyvom oblasti vysokého tlaku vzduchu, ktorý k nám prináša stabilné počasie.
Aktuálne sa priamo nad našou oblasťou nachádza oblasť tlakovej výše. Tá sa v priebehu nasledujúceho víkendu bude veľmi pomaly odsúvať smerom nad východnú Európu, kde sa začne zvýrazňovať a aj v nasledujúcich dňoch bude mať dominantný vplyv na počasie u nás.

Prvý novembrový deň bude na celom území po rozpustení ranných hmiel prevažne jasný až polojasný. Veľmi teplo však nebude. Teplota sa dostane na +8 až +13°C. Pozitívom však je, že sa začnú zmierňovať nočné mrazy. Zatiaľ čo na Sviatok všetkých svätých bude prevažne slnečné počasie, tak nedeľa už bude v inom duchu.

Stred tlakovej výše sa totiž dostane medzi Bielorusko a Rusko a do našej oblasti tak začne od juhu prúdiť teplejší vzduch. Ten zapríčiní že ranné hmly na našom území sa už budú vyskytovať v početnejšom množstve. Hmla a nízka oblačnosť sa môže v nižších polohách udržať aj po celý deň, a tak teploty počas dňa môžu byť nízke. Pohybovať sa budú len okolo +6°C. Na miestach, kde sa vyčasí vystúpi ortuť teplomera na +8 až +13°C.

Zmenu neprinesú ani nasledujúce dni. Zrážky sú tak na našom území v nedohľadne.
img