Front prinesie opäť búrky. Tie môžu byť aj výraznejšie.

Článok
Cez našu oblasť začína postupovať ďalší zvlnený studený front, ktorý opäť prinesie búrky. Tie môžu byť aj intenzívnejšie.
Po okraji tlakovej níže exBertha, ktorá má pôvod v bývalom huríkáne Bertha postupuje do našej oblasti zvlnený studený front. Ten prinesie opäť na celé naše územie búrky a dážď. Okrem zrážok nás však postupne čaká aj výrazné ochladenie.

Už v priebehu dnešného dňa treba počítať s prvými búrkami a to predovšetkým v oblasti západného a severozápadného Slovenska. Búrky by opäť mali byť sprevádzané prívalovými zrážkami. Oveľa nebezpečnejšie búrky však nad naše územie postúpia v pondelok. Sprevádzať ich okrem prívalových zrážok môže aj krupobitie a silné nárazy vetra. Podľa aktuálnych predpovedí je riziko silnejších búrok najvyššie na severe Slovenska.

V priebehu noci na utorok sa frontálny systém pomaly presunie aj nad východné Slovensko, kde sa očakávajú búrky aj v priebehu utorka. Na západe začnú zrážky ustávať a teploty klesať. Od severu k nám prenikne chladnejší vzduch, ktorý zníži teploty na severozápade len na +20°C.
img