Leto končí. Prinesie už iba slnečné a teplé počasie

Článok
Máme za sebou posledný letný víkend a pred nami posledný letný týždeň. Búrky nám už nehrozia. Počasie bude stabilné, slnečné.

Máme za sebou posledný letný víkend. Ten priniesol teplé počasie, ktoré prialo exteriérovým aktivitám a to predovšetkým v sobotu. Počas včerajšieho dňa však už panovalo výrazne horšie počasie. Cez naše územie totiž začal postupovať studený front, ktorý priniesol búrky. Tie boli lokálne aj intenzívnejšie. Letu zostávajú posledné dni a tie už žiadne búrky neprinesú.

Prázdniny končia a s nimi končí aj leto. Meteorologické leto oficiálne končí 31. augusta. Od piatka tu tak už máme meteorologickú jeseň. Jej prvý víkend však bude príjemne teplý.

Búrkam končí sezóna

Ku svojmu koncu sa neblíži len leto, ale aj búrková sezóna. Tá počas tohto roka bola opäť mimoriadne aktívna. Vrchol búrkovej sezóny je v júli. Tento júl sme na našom území mali priemerne 10 búrkových dní. Na západe to však bolo aj viac než 10 a na strednom Slovensku sa vyskytli lokality, kde sa búrka vyskytla takmer každý druhý deň. 

August je už na búrky slabší. Tohtoročný august priniesol 3 až 8 búrkových dní, čo je dlhodobý priemer. September už býva na búrky chudobnejší. Vyskytuje sa totiž len jeden až 5 búrkových dní. Viac o tohtoročných búrkach si prečítajte TU.

Isté je to, že letné búrky sa tento rok už nevyskytnú. Môžeme sa dočkať už len jesenných búrok.

Začiatok týždňa priemerný, koniec nadpriemerný

Nadchádzajúci týždeň sa na našom území bude niesť v stabilnom počasí. Za studeným frontom, ktorý počas včerajšieho dňa postúpil cez naše územie dnes do našej oblasti prúdi o niečo chladnejší vzduch. Dnešné teploty sa tak budú udržiavať na úrovni dlhodobého normálu.

 

Počasie bude na našom území ovplyvňovať oblasť tlakovej výše. Jej stred sa bude v strede týždňa nachádzať severovýchodne od nášho územia, a tak k nám po zadnej strane tejto tlakovej výše začne do našej oblasti opäť prenikať teplejší vzduch. 

Teploty tak budú zo dňa na deň vyššie a posledné hodiny tohtoročného meteorologického leta budú tropické.

 

Slnečné a teplé počasie vydrží

Teplé počasie na našom území vydrží minimálne do začiatku septembra. Môžete tak využiť posledné letné a slnečné dni pri vode.

 pokračovanie článku pod reklamou


Nehľadajte na kúpalisku wi-fi !!! Neobmedzujte sa s nekonečným internetom v mobile od 4-ky

ZISTIŤ VIAC o Nekonečnom internete


 

Podľa vyhliadok to vyzerá tak, že slnečné a teplé počasie by malo pokračovať aj v prvé dni nového školského roka. Nebude však už tak stabilno ako nadchádzajúci týždeň. Pridajú sa totiž prehánky a búrky.