Mrznúci dážď v noci komplikoval dopravu. Východ je pod ľadom

09.01.2020 o 07:08 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počas noci postúpil cez územie Slovenska teplý front. Ten priniesol na viaceré miesta mrznúci dážď. Po celom Slovensku sa vyskytuje nebezpečná poľadovica.

Mrznúci dážď v noci komplikoval dopravu. Východ je pod ľadom

V oblasti Slovenska sa počas noci vyskytoval mrznúci dážď. Kvapalné zrážky pri záporných teplotách namŕzali na povrch a vytvárali tak aj niekoľko centimetrov hrubú vrstvu ľadu.

Najhoršia situácia bola počas noci na východe Slovenska. Cesta medzi Trsteným pri Hornáde a Ždaňu bola na určitú dobu uzavretá, keďže cesta bola kvôli vrstve ľadu neprejazdná. Polícia usmerňovala dopravu a autá museli čakať na cestárov.

Neprejazdné cesty ste hlásili aj z oblasti Zemplínskej Teplice, smerom na Slanec.

foto: Tomáš Pajtáš
foto: Tomáš Pajtáš

Zlá situácia na cestách je ale po celom Slovensku. Poľadovicu hlásite zo Žilinského, Trenčianskeho, Banskobystrického kraju a takisto z celého východného Slovenska.

Vo viacerých miestach predovšetkým na východe Slovenska pršalo pri teplote aj okolo -5 °C. V Prešove sa na viacerých uliciach vytvorila priezračná vrstva ľadu, ktorá znemožňuje pohyb automobilov a výrazne komplikuje voľný pohyb osôb.

Teploty sú aj naďalej záporné a ľad sa tak skoro topiť nebude. Nad bo mrazu by sa teplota mala dostať až okolo poludnia. 

Dopravná situácia na Slovensku je zlá, zdroj: Rádio Expres
Dopravná situácia na Slovensku je zlá, zdroj: Rádio Expres
Najnovšie správy