Na KĽDR mieri púštny prach z Číny. Miestna vláda varuje pred koronou

23.10.2020 o 17:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Severná Kórea je v podstate samostatný svet vo svete. Dokázala to už nespočetne veľakrát a svojej povesti neostala nič dlžná ani v súvislosti s nasledujúcou informáciou.

Na KĽDR mieri púštny prach z Číny. Miestna vláda varuje pred koronou
Ilustračné, Foto: Getty Images

Na krajinu totiž vplyvom počasia mieri tzv. „žltý prach“. Ide o pojem, ktorým sa označuje vzduch obsahujúci piesok z mongolských a čínskych púští. Ten sa v určitom ročnom období dostane nad Kórejský poloostrov.

Predstavitelia krajiny však varovali miestnych obyvateľov, že prach z Číny môže obsahovať koronavírus. V KĽDR preto platia sprísnené opatrenia.

Obyvatelia boli vyzvaní, aby pre istotu nevychádzali zo svojich domovov a krajina dokonca zakázala akékoľvek stavebné práce.

Neexistujú však žiadne dôkazy o tom, že by sezónne prachové mraky mohli súvisieť so šírením koronavírusu. KĽDR však nie je jedinou krajinou, ktorá si to myslí. Pred prachom v súvislosti s koronou varovali aj v Turkménsku.

Za zmienku tiež stojí, že v KĽDR doposiaľ nepotvrdili ani jeden prípad nákazy novým typom vírusu. Aj keď je krajina dosť izolovaná od zvyšku sveta, predsa len sa to javí ako nemožné.

Najnovšie správy