Od utorka začne výrazne pršať. Pršať bude až do štvrtka

16.07.2018 o 21:08 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie čakajú v najbližších hodinách výraznejšie zrážky, ktoré predovšetkým do oblasti severného Slovenska prinesú niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Zaprší najmä na horách.

Od utorka začne výrazne pršať. Pršať bude až do štvrtka
data: ČHMÚ, ZAMG

Pred nami je výrazná zmena počasia, ktorá rozdelí naše územie na niekoľko častí. Zatiaľ čo napríklad na západe a juhu územia bude stále príjemne teplo, tak na východe sa očakávajú búrky a na severe zavládne jesenný charakter počasia so zamračenou oblohou, výrazným dažďom a s teplotami len okolo +20 °C.

Veľa vlhkosti nad našim územím

Počasie bude v nadchádzajúcich hodinách pod vplyvom výraznej tlakovej níže, ktorá sa bude rozkladať nad východnou Európou. Okolo tejto tlakovej níže bude do našej oblasti od severu prúdiť vlhký, morský vzduch a súčasne sa bude v tejto oblasti nižšieho tlaku tiahnuť front, ktorý ovplyvní počasie najmä na severe Slovenska.

Utorok ešte s búrkami

Zmena však príde postupne. V utorok ešte na našom území očakávajte prevažne letný deň s teplotami od +25 do +30 °C. Chladnejšie môže byť len na severe a východe územia.

V týchto oblastiach sa totiž popoludní začne vytvárať kopovitá oblačnosť, ktorá opäť prinesie početné prehánky a búrky. Búrky očakávajte najmä na severe a východe, no podvečer sa môžu objaviť aj na západe územia. S príchodom podvečera však príde aj ďalšia zmena počasia.

V utorok sa rozprší

Počas utorkového večera začne totiž v oblasti severného Slovenska pršať a dážď s premenlivou intenzitou by mal pretrvávať až do štvrtkových ranných hodín.

Severné Slovensko už totiž bude vystavené vlhkému, severnému prúdeniu, ktoré prinesie výrazné zrážky. Na severe spadne do štvrtka niekoľko desiatok milimetrov zrážok. Najviac zrážok sa očakáva na severných náveterných stranách hôr, kde nie je vylúčené, že úhrny zrážok prekročia aj 100 mm zrážok. Pred nami je tak veľmi vlhké počasie.

Najnovšie správy