Počasie začne byť ako na hojdačke. Teplé dni budú striedať studené

Článok
Aprílové počasie sa ukázalo už na začiatku týždňa, ale tento týždeň sa to ešte vystupňuje. Pred nami je veľmi premenlivé obdobie.

Uplynulý týždeň sa podobal typickému aprílu. Zatiaľ čo v pondelok sme namerali v Štúrove +26,6°C, tak vo štvrtok už na severe aj nasnežilo a v piatok sme maximum namerali v Lučenci len na úrovni +12,6°C. Cez víkend sa opäť oteplilo a to až na +19°C. V pondelok bude najteplejšie. Maximá sa dostanú až k +25°C a to pred ďalším ochladením.

Po slnečnom dni príde dážď

Začiatok týždňa odštartuje na našom území v znamení slnečného a teplého počasia a to vďaka tlakovej výši, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou a po jej zadnej strane bude do našej oblasti vrcholiť prílev teplého vzduchu od juhu. Maximálne teploty sa vyšplhajú na +18 až +24°C.

V priebehu podvečera sa však od severozápadu začne oblačnosť nasúvať a v noci príde dážď o ktorý sa postará studený front.

Za frontom sa ochladí

V noci bude pršať na viacerých miestach a počas utorka budú zrážky na severe a východe nášho územia doznievať. Zajtrajšie maximá budú v porovnaní s dnešným dňom až o 10°C nižšie. Teploty vystúpia len na +6 až +13°C. Teplejšie môže byť na juhu.

V nasledujúcich dňoch premenlivo

Nasledujúce dni budú ako na hojdačke. Striedať sa budú teplé dni so studenými. V jeden deň do našej oblasti bude prúdiť teplejší vzduch, no na druhý deň k nám vpadne chladnejšia vzduchová hmota a takto sa to bude striedať niekoľko dní.

V stredu nás tak opäť ovplyvní oblasť vyššieho tlaku vzduchu a teploty sa dostanú pri polooblačnom počasí na +12 až +17°C, no vo štvrtok postúpi ďalší studený front, ktorý prinesie dážď a ochladenie.

Nasledujúce dni tak budete musieť mať po ruke hneď dva druhy oblečenia. Teplejšie a chladnejšie. Počasie totiž bude typicky aprílové.

img