Počasie začne byť ako na hojdačke. Teplé dni budú striedať studené

- P.M.
Článok
Aprílové počasie sa ukázalo už na začiatku týždňa, ale tento týždeň sa to ešte vystupňuje. Pred nami je veľmi premenlivé obdobie.

Uplynulý týždeň sa podobal typickému aprílu. Zatiaľ čo v pondelok sme namerali v Štúrove +26,6°C, tak vo štvrtok už na severe aj nasnežilo a v piatok sme maximum namerali v Lučenci len na úrovni +12,6°C. Cez víkend sa opäť oteplilo a to až na +19°C. V pondelok bude najteplejšie. Maximá sa dostanú až k +25°C a to pred ďalším ochladením.

Po slnečnom dni príde dážď

Začiatok týždňa odštartuje na našom území v znamení slnečného a teplého počasia a to vďaka tlakovej výši, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou a po jej zadnej strane bude do našej oblasti vrcholiť prílev teplého vzduchu od juhu. Maximálne teploty sa vyšplhajú na +18 až +24°C.

V priebehu podvečera sa však od severozápadu začne oblačnosť nasúvať a v noci príde dážď o ktorý sa postará studený front.

Za frontom sa ochladí

V noci bude pršať na viacerých miestach a počas utorka budú zrážky na severe a východe nášho územia doznievať. Zajtrajšie maximá budú v porovnaní s dnešným dňom až o 10°C nižšie. Teploty vystúpia len na +6 až +13°C. Teplejšie môže byť na juhu.

V nasledujúcich dňoch premenlivo

Nasledujúce dni budú ako na hojdačke. Striedať sa budú teplé dni so studenými. V jeden deň do našej oblasti bude prúdiť teplejší vzduch, no na druhý deň k nám vpadne chladnejšia vzduchová hmota a takto sa to bude striedať niekoľko dní.

V stredu nás tak opäť ovplyvní oblasť vyššieho tlaku vzduchu a teploty sa dostanú pri polooblačnom počasí na +12 až +17°C, no vo štvrtok postúpi ďalší studený front, ktorý prinesie dážď a ochladenie.

Nasledujúce dni tak budete musieť mať po ruke hneď dva druhy oblečenia. Teplejšie a chladnejšie. Počasie totiž bude typicky aprílové.