Pred nami je slnečné a teplé počasie. Príjemný bude celý víkend

27.03.2020 o 07:23 - Peter Minárik
  • Článok

Nadchádzajúce dni prinesú na naše územie prevažne slnečné počasie s teplotami, ktoré sa budú opäť približovať k hranici +20 °C. 

Pred nami je slnečné a teplé počasie. Príjemný bude celý víkend

Pred nami je ďalší príjemný víkend, ktorý bude lákať von. Treba si však dať pozor a dodržiavať všetky hygienické štandardy. 

Počasie totiž bude pod vplyvom rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa bude rozkladať nad Ruskom. Po okraji tejto tlakovej výše bude do našej oblasti od juhovýchodu prúdiť teplejší vzduch, vďaka ktorému sa teploty dostanú poriadne vysoko.

Od dnes nás čaká prevažne slnečné počasie s príjemnými dennými teplotami od +12 do +18 °C. Postupne by sa mali zmierniť aj nočné mrazy a mrznúť by malo výlučne na severe a v horských dolinách a kotlinách. 

Cez víkend si však treba dať pozor na možné prehánky alebo aj búrky. V horských oblastiach sa totiž začne vytvárať kopovitá oblačnosť z ktorej sa predovšetkým na strednom Slovensku môžu vyskytovať zrážky.

V závere víkendu nás začne ovplyvňovať studený front, ktorý prinesie ďalšie zrážky a spôsobí predovšetkým to, že po víkende nad naše územie prenikne chladnejší vzduch. 

Užite si tak slnečný a teplý víkend. Po víkende sa totiž opäť ochladí a predovšetkým v noci prituhne.

Najnovšie správy