REPORTÁŽ: Najčarovnejšie zimné mestečká

Článok
Keď sa spojí kombinácia ticha, domov dýchajúcich históriou a zimou, tak z toho vzniknú najromantickejšie zimné mestečká na svete
Mäkký biely plášť, ktorý z neba padá na historickú krajinku a pokryje ulice a domy, vytvorí  v niektorých dedinkách a mestečkách prekrásnu, romantickú a zimnú atmosféru. Tieto mestečká potom dýchajú svojou nezameniteľnou mágiou. A to je prípad dvoch prekrásnych historických mestečiek ležiacich od rušného života hlboko v horách.

Campo di Giovi je malebné mestečko so zhruba 850 obyvateľmi, ktoré leží v talianskom národnom parku Majella. Obklobujú ho hory a lesy, ktoré vytvárajú nezameniteľnú atmosféru. Vďaka horskej polohe sa tu môžete nadýchať veľmi čerstvého vzduchu a vychutnať si prekrásny zimný večer.

Severne od tohto mestečka sa nachádza Roccacaramanico, ležiace v tom istom národnom parku. V tomto mestečku žije zhruba 1000 obyvateľov a svoje čaro má už tým, že do mestečka vedie jediná príjazdová cesta. Mestečko je v zime známe pomerne vysokými snehovými úhrnmi s priemerným úhrnom okolo 3 metrov. História pamätá najvýdatnejšiu snehovú nádielku v roku 1929, kedy tu namerali až 10 metrov snehu. Toto mestečko leží medzi dvoma horskými masívmi a pri vhodnej kombinácii studeného a vlhkého prúdenia môže nastať situácia ako v decembri v roku 1961, kedy za 24 hodín napadlo až 365 cm snehu.

Keď tieto mestečká v zime pokryje sneh, tak sa stávajú jednými z najromantickejších miest na svete. Čo poviete ?
img