Silné búrky zasiahli aj západ. Hasiči majú plné ruky práce

22.06.2019 o 20:21 - Senica - Peter Minárik
  • Článok

Západným Slovenskom sa dnes prehnali silné búrky, po ktorých zasahujú desiatky hasičov. Intenzívne búrky sa prehnali najmä Záhorím. Najviac si to odniesli Malacky, kde počas búrky spadlo niekoľko desiatok milimetrov zrážok.

Silné búrky zasiahli aj západ. Hasiči majú plné ruky práce

Silná búrka dnes po Kremnici zasiahla aj Záhorie. Najintenzívnejšia búrka sa vyskytla v oblasti Malaciek a Plaveckého Štvrtku. Podľa radarových odrazivostí spadlo v tejto oblasti niekoľko desiatok milimetrov zrážok a úhrny prevyšujú 50 mm.

Intenzívna búrka začala v oblasti Malaciek vystrájať po 16:00 a oblasť opustila až po 17:00.

V Malackách spadlo počas podvečernej búrky až 67 litrov zrážok na meter štvorcový, čo zaplavilo viaceré cesty a ulice v meste.

Ako informovalo Prezídium Hasičského a záchranného zboru, tak najviac zásahov majú aktuálne v Bratislavskom kraji, kde zasahujú pri 45-tich udalostiach, z toho až 35 v oblasti Malaciek.  Hasiči odčerpávajú vodu zo zatopených pivníc a ciest.

V Trnavskom kraji mali hasiči 11 výjazdov a v Nitrianskom kraji v súvislosti s počasím jeden výjazd.

Silná búrka zasiahla aj Senicu a okolie, kde ako informoval portál senican.sk taktiež zaplavilo niekoľko ciest.

V oblasti Senice priniesli búrky aj krupobitie a okrem prívalových zrážok, ktoré zaplavovali cesty a ulice sa vyskytol aj silný vietor. Ten lámal konáre a vyvrátil niekoľko stromov. 

Najnovšie správy