Slovensko potrápi výdatný dážď a silný vietor

Článok
Pred nami je upršaný a veterný utorok. Noc na stredu bude aj mrazivá.
Pred nami je upršaný utorok a studená noc na stredu. Počasie na našom území je pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku, ktorá sa rozkladá nad oblasťou Škandinávie. Okolo nej v priebehu utorka bude cez naše územie postupovať výrazný studený front.

Ten prinesie na celé Slovensko pomerne výdatné zrážky. Celkové úhrny sa môžu pohybovať až okolo 40 litrov na 1 štvorcový meter. Výdatne bude pršať počas celého utorka. Spolu so zrážkami však do našej oblasti vpadne aj chladnejší vzduch. Ten sa postará o to, že denné teploty sa v utorok vyšplhajú len na +9 až +15°C. Teplejšie bude len na krajnom východe, kde sa teploty ešte dostanú nad hranicu +15°C.

Súčasne sa však rozfúka aj silný vietor. Ten bude fúkať najmä na západnom Slovensku. Nárazy vetra sa budú pohybovať do 25 m/s.

Po studenom dni nás čaká veľmi studená, na severe až mrazivá noc. Počas noci na stredu totiž zrážky ustanú a čiastočne sa môže oblačnosť aj zmenšiť. Teploty počas noci poklesnú na +8 až +2°C, na severe však teplota môže poklesnúť aj pod bod mrazu.
img