Snežiť začne ráno. Sneh napadne v utorok v týchto oblastiach

12.04.2021 o 20:25 - Peter Minárik
  • Článok

Počas noci sa začne rozširovať pole zrážok, ktoré postupne prinesie výdatné zrážky na mnohé miesta nášho územia. Vplyvom ochladzovania však začne klesať hranica sneženia.

Snežiť začne ráno. Sneh napadne v utorok v týchto oblastiach

Zimné počasie prináša na naše územie zmenu a to v podobe ochladenia, silného vetra a výdatných zrážok. Tie nás čakajú niekoľko nasledujúcich dní, pričom na severe nášho územia budú zrážky aj výraznejšie.

Ako sa do našej oblasti bude prepadať chladný vzduch, tak spolu s ním začne na našom území aj klesať hranica sneženia. Už v utorok ráno sa na našom území objavia prvé snehové vločky.

Snežiť začne najskôr v Žilinskom kraji

Prvé snehové vločky sa už v skorých ranných hodinách začnú vyskytovať v oblasti Žilinského kraja. Hranica sneženia by sa mala pohybovať okolo 600 metrov a keďže teploty sa budú pohybovať slabo nad nulou, tak sneh sa bude držať len ťažko.

V priebehu dňa bude pokračovať ochladzovanie na našom území. Studený vzduch sa bude prepadať a hranica sneženia bude postupne klesať.

Sneženie čaká aj Bratislavu

V utorok večer bude na severe snežiť už od zhruba 400 metrov a ako vidieť na mape očakávanej hranice sneženia, tak v oblasti západného Slovenska môže snežiť už od 200 až 300 metrov.

Hranica sneženia v noci na stredu
Hranica sneženia v noci na stredu

Očakáva sa, že sneženie postupne dorazí aj do Bratislavy, kde bude v noci na stredu snežiť predovšetkým v kopcovitých častiach Bratislavy. 

Teploty by na Záhorí a v Bratislave mali klesať k nule a tak v stredu ráno sa komplikácie v súvislosti s čerstvým snehom môžu vyskytovať aj v našom hlavnom meste.

Do stredy napadne 10 až 20 cm

Na novú nádielku snehu sa môžu tešiť predovšetkým obyvatelia Žilinského a Prešovského kraja a to predovšetkým v polohách od nadmorskej výšky 500 metrov , kde môže do stredajšieho rána napadnúť 10 až 20 cm snehu.

V nižšie položených oblastiach sa očakáva do 5 cm a to vrátane miest.

Ako sme už spomínali vyššie, tak v stredu ráno sa čerstvý sneh môže nachádzať aj na západnom Slovensku a to predovšetkým na Záhorí a v oblasti krajného západu.

Očakávané množstvo snehových zrážok do stredy rána
Očakávané množstvo snehových zrážok do stredy rána

 

Najnovšie správy