Traja králi prinesú slnečné a mrazivé počasie

Článok
Sviatočný deň začne v znamení slnečného a mrazivého počasia. Od zrážok si na pár dní oddýchneme.
Lopaty vytiahnúť a frézy naštartovať. To bude dnešná práca niektorých obyvateľov prevažne severozápadného Slovenska. V priebehu včerajšieho dňa tu totiž dorazila intenzívna vlna sneženia, ktorá priniesla od 10 do 20 cm nového snehu. Sneženie skomplikovalo dopravu predovšetkým vo vyššie položených oblastiach. Tí, ktorí nestihli okolie svojich príbytkov očistiť od nového snehu budú mať dnes ideálne podmienky.

Počasie začne na našom území ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa z Álp rozšírila smerom nad Pobaltie a ovplyvňuje aj počasie u nás. Dnes na našom území zavládne prevažne slnečné počasie s teplotami od -7 do 0°C. Nad nulu sa teploty dostanú len na západe a juhu stredného Slovenska.

V stredu oblačnosti pribudne, ale zároveň aj prituhne. V noci teploty poklesnú na -7 až -14°C, v horských dolinách až do -18°C. Počas dňa sa teploty dostanú na -8 až -3°C, na severe na mrazivých -1°C.

Ďalšie zrážky prinesie frontálny systém vo štvrtok. Predovšetkým na severe sa opäť vyskytnú snehové prehánky alebo občasné sneženie. V piatok dorazí front s ďalším snežením. Postupne sa však už začne otepľovať.
img