Trópy sa blížia. Teploty cez víkend vystúpia až nad +30°C

Článok
Po premenlivých a pomerne búrlivých dňoch k nám nasledujúci víkend prinesie tropické tridsiatky.
Pred nami je pre niekoho očakávaná séria slnečných a horúcich dní, ktoré mnohých určite vylákajú k vode. V priebehu víkendu zavládne na celom území pokojné počasie s teplotami, ktoré nezastaví ani magická hranica +30°C.

Ešte pred samotným víkendom tu však máme druhú polovicu pracovného týždňa, ktorá sa bude viesť v premenlivom duchu počasia.
Počasie v našej oblasti je totiž pod vplyvom nevýraznej oblasti nižšieho tlaku. Počas stredy bude na našom území prevažne polooblačné počasie s prehánkami a búrkami, ktoré sa však vyskytnú výlučne na severe. Počas dňa sa však už príjemne oteplí na +18 až +25°C.

V priebehu štvrtka k nám od západu postúpi frontálne rozhranie, a tak sa na mnohých miestach zatiahne a najmä v západnej polovici územia počítajte s búrkami. Denné teploty však budú vyššie ako v stredu a to až na úrovni +27°C.

V piatok sa búrky odsunú nad východné Slovensko a od západu sa začne oblačnosť zmenšovať. Teploty opäť pôjdu nahor a mali by sa pohybovať v intervale +23 až +29°C.

Od soboty odštartuje séria stabilných dní. Víkend bude na našom území jasný až polojasný. Teploty sa v sobotu vyšplhajú na +24 až +30°C, ale v nedeľu až na +25 až +32°C. Schladiť by mali nočné teploty, ktoré sa budú pohybovať v intervale +18 až +12°C.

Ešte teplejší bude štart nového pracovného týždňa. Naďalej bude na celom území prevládať slnečné a horúce počasie s teplotami až do +33°C.