Trópy sa vracajú. Do 6. augusta budú teploty stúpať až do +38°C

Článok
Na naše územie sa blíži ďalšia vlna extrémne horúceho počasia, ktorá prinesie teploty vysoko nad +30°C. Vysoké teploty vydržia minimálne týždeň.
Trópy sa vracajú. Do 6. augusta budú teploty stúpať až do +38°C

Uplynulé dni sme si vďaka zatiahnutému a teplotne chladnejšiemu počasiu oddýchli, no už teraz sa treba pripraviť na ďalšiu vlnu mimoriadne horúceho počasia. Do našej oblasti sa totiž začne opäť tlačiť veľmi horúci vzduch až z Afriky, v dôsledku čoho vyletia teploty až nad hranicu +30°C.

Takéto horúce počasie nás čaká po dobu niekoľkých dní. Ochladenie sa totiž črtá až prvý augustový víkend.

Trópy prídu už v nedeľu

Druhý víkendový deň prinesie na naše územie opäť tropické teploty. Počasie počas víkendu začne ovplyvňovať tlaková výš, ktorej stred sa už v nedeľu dostane nad Balkán a po jej zadnej strane začne do našej oblasti od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch.

 

Už v nedeľu maximá na našom území vystúpia na +25 až +30°C, avšak v oblasti juhozápadného Slovenska sa teploty dostanú až k hranici +33°C. V budúcom týždni sa teploty dostanú ešte vyššie a prekročia hranicu +35°C.

V pondelok už cez +35°C

Teplý vzduch bude prúdiť v intenzívnej miere a už v priebehu pondelka môžu teploty v najteplejších regiónoch Slovenska vystúpiť aj nad hranicu +35°C.

Od utorka už bude skutočne horúco. V Podunajskej nížine nie je vylúčené, že teploty dosiahnú hranicu +38°C a teplo bude aj v nasledujúcich dňoch.

 

Klimatizáciu tak nasledujúce dni budete opäť potrebovať. Neoddýchneme si ani v noci. Teploty by totiž nemuseli klesať pod hranicu +20°C. Čakajú nás tak aj tropické noci.

img