Utorok bol na Slovensku mimoriadne teplý. Padli historické rekordy

03.03.2021 o 15:30 - Ľubomír Franko
  • Článok

Mohutná tlaková výš prináša v tomto týždni na Slovensko ale aj do širokého okolia stabilné, teplé a slnečné počasie. V utorok boli na našom území zaznamenané aj rekordy platné pre daný deň.

Utorok bol na Slovensku mimoriadne teplý. Padli historické rekordy
foto: Peter Mruškovič

Stabilné a slnečné počasie zavládlo na Slovensku už v minulý týždeň. Aj napriek prechodnému ochladeniu je naďalej slnečno a teploty opäť prekonávajú aj +15 °C.

V utorok sme na Slovensku zaznamenali mimoriadne vysoké teploty. Ojedinele boli prekonané aj teplotné rekordy pre daný deň. Najvyššie teploty boli namerané na Spiši.

Najvyššiu teplotu zaznamenal Slovenský hydrometeorologický ústav na stanici Gelnica, kde sa oteplilo až na +16,9 °C. Nad +16 °C bolo aj na staniciach Žiar nad Hronom (+16,5 °C), Švedlár (+16,4 °C), Spišské Vlachy (+16,3 °C), Nálepkovo (+16,2 °C) a Hrabušice (+16,0 °C).

Maximálne teploty za utorok, zdroj: SHMÚ
Maximálne teploty za utorok, zdroj: SHMÚ

Teploty dosahujú vysoké teploty aj dnes v stredu. O 14:00 bolo najteplejšie v Žiari nad Hronom (+17,6 °C), nasledovalo Brezno (+17,4 °C), Spišské Vlachy (+17,2 °C). Cez +16 °C je ešte na ďalších 11-tich staniciach.

Aj v stredu tak budú prekonané teplotné rekordy na viacerých miestach. Vo štvrtok by malo byť ešte teplejšie, no už v piatok sa výraznejšie ochladí.

Detailnejší popis nadchádzajúceho ochladenia prinesieme v ďalšom článku v stredu večer.

Najnovšie správy